Fotowoltaika

Pamiętajmy, że jest to inwestycja długoterminowa, więc istotnym elementem będzie okres gwarancji oraz miejsce jej realizacji (Europa, Polska czy Chiny). Powinniśmy też sprawdzić czy producent falownika zapewnia nam serwis i wsparcie w Polsce.

Jeśli chodzi o przeglądy związane tylko z fotowoltaiką to nie jest nic wymagane. Natomiast pamiętaj, że jest to część instalacji elektrycznej. Według prawa budowlanego obowiązującego w Polsce powinno robić się przeglądy instalacji elektrycznej co najmniej raz na 5 lat.

To nic nie szkodzi. Możemy zaprojektować instalację w kierunkach wschód-zachód. Jeśli nie ma wystarczającego miejsca na dachu naszego budynku wówczas możemy rozważyć instalację na innym budynku lub na gruncie.

Jeśli chodzi o ochronę środowiska to odpowiedź brzmi: od KAŻDEJ. Jeśli chodzi o aspekt ekonomiczny to od około 120-150 zł opłaty miesięcznej. Pamiętajmy też o podwyżkach, które na pewno nas czekają. Możemy też zmodyfikować część naszych urządzeń na elektryczne np. kuchnia indukcyjna/elektryczna, ogrzewanie wody elektryczne , wymiana pieca na pompę ciepła itd.

WYCENA
close slider

    Gratulujemy decyzji!
    Dziękujemy za zainteresowanie naszymi usługami! Jesteś na najlepszej drodze żeby zostac szczęśliwym posiadaczem energooszczędnej i ekologicznej instlacji energetycznej. Wystarczy, że uzupełnisz poniższy formularz kontaktowy, a nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą w możliwie jak najszybszym czasie. Do usłyszenia!