FAQs

Frequently Asked Questions


To nic nie szkodzi. Możemy zaprojektować instalację w kierunkach wschód-zachód. Jeśli nie ma wystarczającego miejsca na dachu naszego budynku wówczas możemy rozważyć instalację na innym budynku lub na gruncie.

Każde rozwiązanie ma swoje zalety. Pompa ciepła jest „mniej prądożerna”, ale prawie dwukrotnie droższa w porównaniu z foliami. Świetnie nadaje się na montaż w budynkach już istniejących, które posiadają gotowy system centralnego ogrzewania (grzejniki, podłogówki). Folie to świetne rozwiązanie przy budowie nowego budynku lub dużego remontu już istniejącego.
Obecnie mamy aktywny program "Czyste powietrze", w którym możemy uzyskać maksymalnie do 136 200 zł na tzw termomodernizację budynku (wymiana pieca, ocieplenie budynku, wymiana drzwi i okien). Wielkość dofinansowania uwarunkowana od rocznego dochodu osoby wnioskującej.  Również możemy skorzystać z ulgi podatkowej na termomodernizację budynku, przy czym pamiętajmy, że suma wydatków to maksymalnie 53 tys złotych.

Jeśli chodzi o przeglądy związane tylko z fotowoltaiką to nie jest nic wymagane. Natomiast pamiętaj, że jest to część instalacji elektrycznej. Według prawa budowlanego obowiązującego w Polsce powinno robić się przeglądy instalacji elektrycznej co najmniej raz na 5 lat.

Oczywiście, że tak! Pomiary natężenia pola elektromagnetycznego są porównywalne z polem emitowanym przez typowe urządzenia powszechnego użytku takie jak: suszarka do włosów czy czajnik elektryczny. Politechnika Wrocławska długoterminowo badała produkt i wydała w tej sprawie stosowne dokumenty.

Podobne promieniowanie stosowane jest w kosmetyce. Dodatkowym atutem folii jest brak wymuszenia cyrkulacji powietrza w pomieszczeniu przez co osobami z alergiami mają lepszy komfort życia.

Tak, w chwili obecnej jest to bardzo dobra inwestycja. Jak wiemy cena energii elektrycznej rośnie rok do roku. Montując własną mikroinstalację jesteśmy w stanie zapewnić sobie niezależność energetyczną. W ten sposób nie dotyczą nas przyszłe podwyżki. Uwzględniając ulgi i dotacje średnia stopa zwrotu inwestycji szacuje się na poziomie 4-5 lat.

Obecnie trwa rozliczenie dotacji "Mój Prąd 5.0" i czekamy na zapowiedzianą kolejną edycję programu w wersji 6.0 - wstępnie została zapowiedziana na drugą połowę 2024 roku. Można też lokalnie zapytać w swoim urzędzie gminy/miasta czy w chwili obecnej nie ma jakiegoś programu, który dofinansuje nasze działania.

Awaryjność systemu jest praktycznie zerowa, oczywiście musi być on zamontowany zgodnie z instrukcjami i wymogami producenta. Na produkt udzielana jest 25-cio letnia gwarancja.

Pamiętajmy, że jest to inwestycja długoterminowa, więc istotnym elementem będzie okres gwarancji oraz miejsce jej realizacji (Europa, Polska czy Chiny). Powinniśmy też sprawdzić czy producent falownika zapewnia nam serwis i wsparcie w Polsce.

WYCENA
close slider

    Gratulujemy decyzji!
    Dziękujemy za zainteresowanie naszymi usługami! Jesteś na najlepszej drodze żeby zostac szczęśliwym posiadaczem energooszczędnej i ekologicznej instlacji energetycznej. Wystarczy, że uzupełnisz poniższy formularz kontaktowy, a nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą w możliwie jak najszybszym czasie. Do usłyszenia!