Fotowoltaika – dotacje

Fotowoltaika jest inwestycją, która łączy w sobie wiele zalet i namacalnych korzyści. To innowacyjne, niezawodne i ekologiczne rozwiązanie, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony właścicieli gospodarstw domowych, przedsiębiorców i rolników. Z uwagi na charakter służący środowisku inwestorzy mogą liczyć na liczne formy wsparcia ze strony rządu i lokalnych urzędów.

Wszelkie dotacje na fotowoltaikę mają za zadanie zachęcić społeczeństwo do inwestowania w odnawialne źródła energii, które sprzyjają idei dbania o środowisko. Dzięki dotacjom, fotowoltaika staje się znacznie bardziej opłacalna, a i znacząco skraca się czas zwrotu całego przedsięwzięcia. Z jakich dotacji fotowoltaiki mogą obecnie skorzystać inwestorzy? Największym zainteresowaniem cieszą się niezmiennie od lat:

fotowoltaika - dotacje
panele fotowoltaiczne - dotacje
  1. Mój Prąd

To dotacja przeznaczona dla osób fizycznych, które przy wykorzystaniu fotowoltaiki produkują prąd na własne potrzeby. Pozwala ona na sfinansowanie do 50 % kosztów związanych z zakupem instalacji o mocy 2-10 kWp i jej montażem. W tym przypadku maksymalna kwota wsparcia wynosi 6/7 tys. zł na fotowoltaikę oraz do 16 tys. zł na magazyn energii.

  1. Program Czyste Powietrze

Ta forma finansowania dotyczy zakupu i montażu instalacji; zależna jest od rodzaju planowanego przedsięwzięcia. Ten rodzaj wsparcia na fotowoltaikę może przybierać dwie formy: bezzwrotną dotację lub finansowanie z przeznaczeniem na częściową spłatę kapitału kredytu.

  1. Ulga termomodernizacyjna

Umożliwia odliczenie od podatku wydatków związanych z zakupem materiałów i urządzeń niezbędnych do instalacji fotowoltaiki, a także tych poniesionych w związku z jej montażem, jednak nie więcej niż 53 tys. zł.

FOTOWOLTAIKA – DOTACJE – OLEŚNICA

Jako Eko Trend działamy w branży technologii fotowoltaicznych już wiele lat, dostarczając naszym Klientom nowoczesne i inteligentne rozwiązania, które służą bezawaryjne przez długi czas, a przy tym skutecznie obniżają rachunki za prąd i zapewniają niezależność energetyczną. Jak na profesjonalistów przystało, świadczymy również rzetelne doradztwo podczas wyboru najlepszej formy finansowania i kompleksową pomoc przy załatwianiu wszelkich formalności związanych z ubieganiem się o dotacje na fotowoltaikę.

Nasza oferta skierowana jest do Klientów indywidualnych, właścicieli firm i gospodarstw rolnych z miast Oleśnica, Brzeg, Opole i pobliskich miejscowości. Wszystkich zainteresowanych pomocą z zakresu dotacji na fotowoltaikę zachęcamy do skontaktowania się z naszym zespołem. Z przyjemnością udzielimy niezbędnych informacji, odpowiemy na pytania, doradzimy najbardziej optymalną formę finansowania i pomożemy przy wszelkich formalnościach. Zapraszamy do współpracy.

WYCENA
close slider

    Gratulujemy decyzji!
    Dziękujemy za zainteresowanie naszymi usługami! Jesteś na najlepszej drodze żeby zostac szczęśliwym posiadaczem energooszczędnej i ekologicznej instlacji energetycznej. Wystarczy, że uzupełnisz poniższy formularz kontaktowy, a nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą w możliwie jak najszybszym czasie. Do usłyszenia!