Eko-Trends jako partner DEYE

Udostępnij post


DEYE jako wiodący producent systemów hybrydowych.

Miło nam poinformować, że rozszerzyliśmy naszą ofertę o nowoczesne falowniki hybrydowe i magazyny energii firmy DEYE. Falowniki hybrydowe jak i magazyny energii występują w dwóch wersjach: jako urządzenia pracujące na niskim napięciu (modele zawierają w oznaczeniu symbol LP) i wysokim napięciu (oznaczenie HP). Każde z tych urządzeń ma swoje zalety i powinno być dobierane indywidualne do potrzeb i możliwości technicznych użytkownika końcowego. Poniżej, krótko scharakteryzujemy i opiszemy co produkty DEYE wyróżnia na rynku urządzeń hybrydowych.

Certyfikat partnera DEYE

Zalety falowników hybrydowych DEYE.

1. Bardzo duża kompatybilność z agregatami prądotwórczymi.

Agregat prądotwórczy doładuje akumulator/baterie, gdy sieć energetyczna zostanie odcięta, falownik hybrydowy jest w stanie samodzielnie uruchomić lub wyłączyć agregat prądotwórczy, aby zasilić obciążenie (nasze domostwo) i doładować akumulator/baterie. W sytuacji awaryjnej agregat pozwoli np. zasilić naszą pompę ciepła, której normalnie zasilenie z niewielkiego magazynu energii nie jest możliwe.

2. Współpraca z turbinami wiatrowymi.

Falownik hybrydowy DEYE może pracować z turbinami wiatrowymi. Istnieje techniczna możliwość podłączenia np. do pierwszego MPPT modułów fotowoltaicznych, a do drugiego MPPT turbiny wiatrowej. Przy projektowaniu większych instalacji trzeba pamiętać, aby dobrać odpowiedni model falownika tak, aby w odpowiedni sposób podłączyć moduły fotowoltaiczne i dodatkowo mieć wolny MPPT dla turbiny wiatrowej. W trybie off grid szczytowa moc chwilowa jest 2 x większa niż moc falownika, czyli np. dla 5kW wynosi 10kW przez 10 s.

3. Magazyny energii – przystępne ceny.

Warto zauważyć, że falowniki hybrydowe DEYE mają dużą kompatybilność z innymi (niż DEYE) magazynami energii. DEYE nie wymusza zakupu własnych magazynów, jak to często bywa w przypadku innych producentów falowników. Dodatkową zaletą urządzeń niskonapięciowych jest niska cena, bo swój własny magazyn np. o mocy 5kWh możemy mieć już za kwotę poniżej 10 tys. zł, a 10kWh  to rząd wielkości około 16-17 tys. zł (gdzie ceny u producentów konkurencyjnych są 2-3 razy większe), Falowniki niskonapięciowe mają wbudowany BMS, co pozwala oszczędzić kolejne 3-4 tys. zł. Dodatkowo w zestawie mamy również komplet okablowania i przekładników (do poprawnej pracy nie jest wymagany dodatkowy licznik, przez co oszczędzamy kolejne 1000 zł).

4. Duża elastyczność rozbudowy systemu i konfiguracji.

Jeśli posiadamy już kilkuletnią instalację fotowoltaiczną na “zwykłym” falowniku, a chcielibyśmy zamontować sobie własny magazyn energii i np. do naszego systemu domowego włączyć agregat prądotwórczy to bez problemu możemy tego dokonać dokupując falownik hybrydowy DEYE. Dodatkowo taki system możemy rozbudować o kolejny zestaw modułów fotowoltaicznych. Zbudowany w ten sposób system umożliwia wykorzystanie energii wyjściowej z wcześniejszej zakupionej instalacji PV do ładowania akumulatora lub zasilania obciążenia.

5. Kolorowy przejrzysty wyświetlacz dotykowy LCD.

Niby “bajer”, ale fajnie jak coś oko cieszy 😉 Ale tak na poważnie to często okazuje się, że ten właśnie wyświetlacz wskazuje nam i pokazuje poprawność działania całego systemu. Większość urządzeń na rynku ma prosty wyświetlacz lub nie posiada go w ogóle (np. hybrydy Goodwe, falowniki Huawei), czyli bez dostępu do internetu i aplikacji nie widzimy co się dzieje i jak to działa.

6. Inne zalety i ułatwienia.

Wbudowany wyłącznik bezpieczeństwa (szybki dostęp), możliwość połączenia równolegle do 16 urządzeń, w trybie off-gird moc chwilowa to 2x moc falownika przez 10 sekund (przydatne przy np. rozruchu jakiejś pompy), 6 trybów pracy magazynów/baterii (rozładowanie i ładowanie), zaawansowany system monitorowania spadków napięć.

Przydatne materiały o produktach DEYE:

WYCENA
close slider

    Gratulujemy decyzji!
    Dziękujemy za zainteresowanie naszymi usługami! Jesteś na najlepszej drodze żeby zostac szczęśliwym posiadaczem energooszczędnej i ekologicznej instlacji energetycznej. Wystarczy, że uzupełnisz poniższy formularz kontaktowy, a nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą w możliwie jak najszybszym czasie. Do usłyszenia!